Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

Mycí zařízení s hydraulickým pohonem

 

hydraulický agregát ostrava

Zařízení se skládá z hydraulického agregátu a mycí komory s tryskami. Mycím roztokem je BEKANOL M s 2-5% antikorozní přísady Anticorit RPC 7601. Zařízení je určeno k mytí ventilů pro automotive a je dimenzováno pro 3 směnný provoz 5 dnů v týdnu.

Hydraulický agregát obsahuje dvojitou nádrž o objemu 2x 60 litrů. V čisté části nádrže zajištuje zdroj tlakové kapaliny hydrogenerátor o výkonu 1,1kW. Bekanol proudí do komory trysek pod požadovaným tlakem a průtokem. V tlakové větvi se dále nachází tlakový filtr, pojistný ventil, průtokoměr, tlakový senzor a dvojice pneumaticky ovládaných kulových ventilů sloužící pro odlehčení obvodu nebo pro přivedení bekanolu do komory trysek. Těsně před mycí komorou s tryskami se na tlakovou větev napojuje stlačený vzduch sloužící pro sušení umytých prvků. Z komory trysek se vrací bekanol přes další pneumaticky ovládaný kulový ventil.

ventily Ostrava

Ve „špinavé" části nádrže se nachází druhé čerpadlo s nižším výkonem které zajištuje také nižší tlak a průtok. Čerpadlo je od zbytku nádrže odděleno hrubým sítem, které zamezuje v nasání hrubých nečistot nebo možných bublin v přitékajícím oleji. Toto čerpadlo dopravuje kapalinu přes dvojici filtrů a přes chladič do čisté části nádrže. Z bezpečnostního hlediska je za čerpadlo paralelně zařazený pojistný ventil.

Pro vypuštění bekanolu z obou částí nádrže slouží dva pneumaticky ovládané kulové ventily, sací filtr a vypouštěcí čerpadlo schopné průtoku až 300litrů za minutu. Nádrže je taky možné vypustit pomocí dvojice kulových ventilů připojených pod nádrží. Další dva kulové ventily se nachází přibližně v 1/3 výšky nádrže. Tyto ventily slouží pro odběr vzorku pracovní kapaliny.

zařízení ostrava

 

Na bocích nádrže jsou umístěny dva termostaty, snímače teploty, nalévací hrdla stavoznaky a inspekční otvory. 

Na víku se nachází hladinoměry a vzduchové filtry. Celý agregát je umístěn na rámu s otvory pro vysokozdvižný vozík, aby s nim bylo možné jednoduše manipulovat.