Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

Mobilní hydraulický agreagát

Hydraulický agregát tvoří kompaktní funkční celek.

Na rám nádrže z ohýbaných plechů jsou přivařeny osy pro pojezdová kola (2 ks na otočném čepu, 2 ks pevné), nádrž o objemu 250 dm3, elektro skříňka hlavním vypínačem, elektrickým přívodním vodičem a držák výstupních hydraulických přípojů. Na víku nádrže je umístěn elektromotor s držákem hydrogenerátoru, zpětný ventil, manometr, pojistný ventil, termostat, spínač dvou hladin, plnící hrdlo se vzduchovým filtrem, odpadní filtr, vzduchový chladič a zpětný ventil. Na boku nádrže je stavoznak se zabudovaným teploměrem a servisní víko pro výměnu sacího filtru.

Agregát není vybaven chlazením a při dlouhodobém provozování pod zátěží hrozí přehřátí agregátu – zničení hydrogenerátoru. Pro potřeby dlouhodobého zatížení je agregát konstrukčně připraven pro dodatečnou montáž chladiče.

Na nádrži je umístěn zubový hydrogenerátor poháněný elektromotorem, který je vně nádrže (na víku). Na sání hydrogenerátoru je umístěn sací filtr, který není za provozu agregátu přístupný. Na výtlačné straně hydrogenerátoru je namontován zpětný ventil do potrubí, který chrání hydrogenerátor před případným zpětným proudem hydraulické kapaliny. Rovněž je v této tlakové větvi namontován manometr pro sledování pracovního tlaku a minimess přípojka pro případné diagnostické připojení k agregátu. V odpadní větvi je namontován vzduchový chladič, zpětný ventil jako ochrana chladiče a odpadní filtr umístěný na víku nádrže. Odpadní filtr je vybaven elektrickým indikátorem zanesení filtrační vložky. Na víku nádrže je dále namontováno plnící hrdlo se vzduchovým filtrem, hladinoměr pro spínání minimální a maximální hladiny oleje. Na víku nádrže je umístěn termostat pro hlídání maximální teploty oleje. Z boku nádrže je umístěn stavoznak se zabudovaným teploměrem.