Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

model agregátuVývoj speciálních strojů a zařízení

Společnost PKS servis spol. s r.o. se od 90. let specializuje na vývoj a dodávky speciálních strojů a zařízení. Tato zařízení jsou u nás vyvíjena díky tomu, že disponujeme vlastními konstruktéry, projektanty a techniky hydrauliky, které si díky internímu školícícmu systému sami vychováváme již od jejich absolvování školy. Strojní celky a zařízení navrhujeme na míru konkrétním požadavkům zákazníka:

  • detailní analýza zadání
  • osobní prohlídka prostor zákazníka s předcházející/navazující technologií a komunikace představ a potřeb
  • předání informací/zjištění konstruktérům
  • pevnostní výpočty, statické výpočty namáhání soustavy, 3D modelování a diskuze se zákazníkem
  • výroba výkresové dokumentace a ladění konstrukčních detailů
  • výroba zařízení a funkční zkoušky za dohledu zákazníka
  • instalace a oživení zařízení na místě u zákazníka

hliníkový profilPro tyto speciální zařízení vyrábíme i vlastní pohonné jednotky a elektroskříně s vlastním řídícím systémem. Na výrobu agregátů a zařízení disponujeme širokou škálou světoznámých hydraulických značek a jsme tak našim zákazníkům schopni nabídnout špičkové komponenty nebo pomoct optimalizovat cenu a výkon pomocí méně renomovaných ale stejně kvalitních námi prověřených značek. Od roku 2019 jsme také dodavatelem Japonské značky Yuken a nejprodávanější komponenty držíme skladem. Hydraulické agregáty, testovací zařízení nebo jednoúčelové stroje montujeme do vlastních konstrukcí, ale také používáme moderní lehké konstrukce ze slitin hliníku. V tomto ohledu se snažíme maximálně vycházet vstříc potřebám a požadavkům zákazníka.

vývoj pulzačkaNaši specialisté ve vývojovém oddělení zajišťují kompletní výrobní dokumentaci ke strojním celkům a zároveň dohlížejí nad průběhem celého projektu. Naším cílem je dosáhnout dlouhodobé provozní spolehlivosti a přesnosti zařízení, proto během výroby technici dozorují a kontrolují přesnost a kvalitu výroby, zajišťují návaznost výrobních postupů a dodávek včetně elektroinstalace a dohlížejí na správné oživení celého zařízení.

V naší dílně vyrábíme díky mostovým jeřábům zařízení do 5 tun, v případě větších celků využíváme kooperaci regionálních strojírenských firem. Dílna je plně vybavená veškerým strojním zařízením nejen na výrobu hydraulických zařízení. Taktéž disponujeme vlastní zkušebnou, na které testujeme hydraulické bloky, ventily, válce i hadice. K dispozici máme i dostatečně velkou halu se svářečskou dílnou pro výrobu nadrozměrných dílců, dále vybavenou sloupovým jeřábem, polo-automatickými ohýbačkami potrubí a soustruhem pro drobnou interní výrobu.


Instalací a oživením zařízení u zákazníka ale naše služby nekončí. U námi vyrobených strojů a zařízení provádíme pravidelný servis. Jako variantu k běžným servisním úkonům také nabízíme i možnost smluvního servisu nebo NON-STOP servisu pro pravidelnou údržbě nejen námi vyrobených a dodaných strojů, zařízení nebo strojních dílů.